Gizem Keservuran

2002 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyet bölümünü burslu kazandı ve 2006 yılında derece ile mezun oldu.

2006 yılında Mezun olduktan sonra yaz aylarında kendini geliştirmek adına, 7 ay TheLife co Detox Center –Bodrum-Türkbükü nde Uzakdoğu ,özellikle Tayland ve Almanya da uygulanan detoks uygulamalarını, arınma terapilerini, well-being ve detoksu keşfetti. 7 ay boyunca Amerikalı detoks uzmanı , egzersiz uzmanı ve “ RAW FOOD “ aşçısıyla çalıştı. Ateş kullanmadan yemek hazırlama tekniklerini çalıştı, İskoçya – Glasgow dan gelen 15 kişilik ekibin tüm detoks sürecini üstlendi ve onlarla egzersiz, arınma, yeni bilgilerle dolu 15 gün geçirdi.

2007 yılı ocak ayı itibariyle Yoğun geçen bir yazı geride bırakarak Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi nde hastane mutfağı nı oluşturdu, yapılandırdı. Obezite, diyabet, böbrek hastalarında beslenme tedavileri üzerine çalıştı. Tam kapsamlı Beslenme ve Diyet Kliniğini oluşturdu.

gizemkeservuran-profil

Ardından 2007 yılının sonlarına doğru beslenme ve diyette bir diğer alana yöneldi. Acıbadem Sağlık Grubu, yiyecek içecek hizmetlerinde yerini aldı. Michelin Yıldızlı aşçılarla çalıştı. Pasta mutfağından diyet yemeklerine, kalite denetim sistemlerinden, hijyen standartlarının sağlanması ve korunmasına kadar geçen aşamalarda görev aldı. Ne de olsa Beslenme ve Diyet te işin mutfağı gerçekten “ MUTFAK “.

2008 yılı temmuz ayında ise , Medicalpark Göztepe Hastane Kompleksi nde yeni görevine başladı. Burada obezite kliniğinde Uzman doktorlar ile çalışmalarına başladı, obezitede cerrahi işlemler ve beslenme tedavileri, polikistik over, insulin direnci, hipoglisemi, hipotroid gibi metabolik hastalıklarda beslenme tedavilerini üstelendi.

2011 yılında master programını “ onur derecesi” ile tamamladı ve doktora programına devam etti. 2014 yılında ise Doktora programını tamamladı.

Bunların yanında onkoloji-kanser hastalarında özellikli beslenme tedavileri uyguladı hasta yakınlarını bu konuda bilinçlendirdi. Organ nakli, kemik iliği hastalarının operasyon öncesi – sonrası beslenme tedavilerini planladı. Kalp- damar cerrahisi ve kardiyoloji ekipleri ile hastaların beslenme tedavi süreçlerini takip etti. Sindirim sistemi hastalıkları, reflü – gaz – şişkinlik- hazımsızlık şikayetlerinde hastaların yaşam konforunu arttıracak beslenme tedavileri geliştirdi.

Bir yandan iş hayatı devam ederken akademik alana da yöneldi ve 2009 yılında Yeditepe Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi, Farmakognozi Anabilim dalında Fitoterapi yüksek lisansına başladı ve gastroenteroloji ekibi ile birlikte Gastro – fitodiyet kliniğini oluşturarak sindirim sistemi rahatsızlıklarında fitoterapi ve beslenme tedavisi uygulamalarına başladı.

2011 yılında master programını “ onur derecesi” ile tamamladı ve doktora programına devam etti. 2014 yılında ise Doktora programını tamamladı.

Tüm bu süreçler devam ederken kendisi yazılı ve sözlü basında da yer almakta. Kanal D – Doktorum, Show TV “herkes için sağlık” , Kanaltürk DR. Aytuğ, TGRT Ceyda Tuna ile Hafta Sonu , gibi sağlık ve sosyal programlarda, haber programlarında yer almakta , CNNTÜRK   ve NTV de uzman konuk olarak programlara katılmaktadır.

gizem-hakkinda-2

Habertürk.com web sitesinde periyodik olarak makaleleri yayınlanmakta, habertürk gazetesinde ise yurtdışı yayınlar, yeni yaşam akımları ile ilgili düzenli olarak uzman görüşü bildirmektedir.

Bir yandan da sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çeşitli organizasyonlarda “Sağlıklı beslenme Söyleşileri” ne katılıyor ve katılımcılarla keyifli sohbet eşliğinde doğru beslenme, yaşam vizyonu adımlarını paylaşıyor. Aynı zamanda Kurumsal şirketlere danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Ülkemizde yeni yeni adını duyurmaya başlayan GREEN JUICE akımının ise öncülerinden, juicing yöntemleri , içecek içerikleri , uygulama biçimleri hakkında ilgili işletmelere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Akademik eğitim ve kariyer basamaklarının yanı sıra en keyif aldığı kısım ise “EGZERSİZ & BESLENME “ . Sporcu aile nin çocuğu , babası profesyonel futbol hayatını orta yaşlarda sonlandırmış. Teyzesi ise eski milli hentbol cu. Kendisi ise çocukluk çağlarından itibaren spor ile iç içe yaşamakta. Yüzme, Koşu , Bisiklet yaşamının vazgeçilmezlerinden . İlkokul-ortaokul-lise dönemlerinde Yaklaşık 10 sene takım sporcusu olarak yüzdü. Egzersiz , Spor yaşamının vazgeçilmez bir parçası. Spor ile içiçe büyüyüp , takım sporculuğunun ne demek olduguu bilerek yetişen gizem keservuran’ ın yaşam şekli ile iç içe bir mesleği var. Egzersizi beslenme ile bütünleştirerek profesyonel sporcular ve elit yüzücüler ile çalışmakta. Sporcuları müsabaka öncesi-sonrası-sırası, antreman, dinlenme dönemleri beslenme süreçlerini planlayıp –takip etmektedir.

Kendisi ekim 2014 Münih te yarı maraton koştu , nisan 2015 te paris maratonunda koştu. Avrasya maratonunda TOFD ( Türkiye omurilik felçliler derneği ) adına koşarak , omurilik felçlilere destek oldu .

INSTAGRAM

#gizemkeservuran

Randevu almak için hemen tıklayın